Český pohár žactva 2012, neděle 4. března 2012, Jeseník - Ramzová - MEDAILOVÁ NEDĚLE !!!

05.03.2012 16:11

    Stejně slunečné bylo počasí i druhý závodní den v provizorním běžeckém areálu na Ramzové v Jeseníkách. Na 273 závodníku ročníků 1998-2001 čekaly závody klasickou technikou. Mladší žáci opět v intervalových startech a starší žáci již ve startech hromadných.

    Povedený závod a hezké 14. místo si vyjela Anežka Pražáková, Natálka Mynářová ve stejném závodě ml. žaček (ročník 2001) si v porovnání s bruslařským závodem nepatrně pohoršila a skončila jedenáctá. Honza Mazoch si věřil na vyrovnání sobotního výsledku, ale nakonec si pohoršil o devět míst a v cíli mu patřila 23. pozice. Vojta Pražák se opět rval v nejvíce obsazeném poli ml. žáků (ročník 2000) a obsadil 37. místo.  

    V závodě st. žáků  (ročník 1999) se na zadní startovní pozice postavil i Luba Mazoch. Chyby v polovině 3 km okruhu ho stály určitě pár míst a nakonec cílovou kamerou projel jako dvaatřicátý.

    Pro celou skupinu frenštátských závodníků a doprovodu bylo vrcholem nedělních závodů určitě vystoupení Julie Rampírové a Honzy Lavičky. Pod osobním dohledem trenéra Petra Martišky se postavili do prvních řad svých závodů - st. žačky (ročník 1999) a st. žáci (ročník 1998). A že běžci těchto kategorií už závodit opravdu umí, bylo zřejmě již od startovního výstřelu. Julka si na konci startovní rovinky vybojovala přední pozici a asi po 350 m již jela ve vedení celého závodního pole. Ve druhé části okruhu asi jen sama ví, jaká jezdecká chyba ji stála vedoucí pozici. Ve stále se zvyšujícím se tempu prvních soupeřek již nedokázala sjet vzniklou mezeru a vybojovala jistě hezké 5. místo.

    Posledním závodem celého víkendu byla jízda za medaili v podání Honzy Lavičky. A že bojovat se bude jen o stříbro a bronz, dával všem od začátku najevo skvělý běžec ze Šumavy, Jirka Mánek. Již v polovině prvního okruhu (3km) si vyjel náskok a jel vlastní závod start-cíl. Nás všechny však zajímal borec v barvách FREN SKI týmu. Honza si stále hlídal trio soupeřů Kalivoda - Bláha - Konderla a jistě po najetí do druhého, kilometrového kola, spřádal plány o útoku za vytouženou medailí. V technické pasáži nečekal na závěrečné stoupání před cílovou rovinkou a nastoupil soupeřům dříve, jak zněl pokyn trenéra. Spolu s Honzou však využil rychlosti i druhý šumavák, Tomáš Kalivoda. Tomu zbylo do cílové rovinky více sil a cílem projel o 1,2 s. před Honzou. Ten svým umístěním jistě udělal radost všem příznivcům a BRONZOVÁ MEDAILE TAK JEDE S HONZOU LAVIČKOU DO FRENŠTÁTU - GRATULUJEME !!!

    

    Další frenštátský bojovník tohoto závodu, Kuba Lorek, uzavíral srdnatým výkonem celé pole a ukončil víkendové vystoupení žáků v rámci závodu Českého poháru 2012 - HLEDÁME NOVÉ TALENTY.

 

    Uplynulý víkend byl pro naše závodníky ročníku 2000 a 2001 prvním měřením na republikové úrovni (jen Natálka již reprezentovala při "domácí" olympiádě) a jsem přesvědčen, že tato účast byla správným místem pro porovnání našich mladých sportovců. Atmosféra závodů a dosažené výsledky budou jistě dostatečným impulsem do další práce.

    Děkuji všem závodníkům, trenérům a rodičům za vystoupení a přípravu v této sezóně 2011/2012.

 

zapsal: L. Mazoch

 

kompletní výsledky:     JE-ZAC-V-120304.pdf (133 kB)

foto z "bronzové" neděle:    skifren.rajce.net