62. ročník Šrubařova memoriálu

15.02.2010 21:34

 

62. ročník Memoriálu Jana Šrubaře v běhu na lyžích

 

 

Ve dnech 13. a 14. 2. 2010 se konal na běžeckých tratích na Pustevnách již tradiční závod v běhu na lyžích pojmenovaný podle jeho zakladatele – Memoriál Jana Šrubaře.

 

V chladném, mrazivém a mlhavém počasí se po oba dva dny postavilo na tratě dlouhé 1 – 25 km cca 200 závodníků ( přijeli i závodníci ze Slovenska a Polska). Organizace závodu doznala v letošním roce mnohých změn. V sobotu běželi závodníci klasickým způsobem, v neděli vyměnili klasiku za volný způsob. Každý závod se vyhodnocoval zvlášť a nakonec se výsledky obou závodů sečetly a byli vyhlášeni absolutní vítězové za oba dva dny.

 

Mezi nejúspěšnější závodníky pořádajícího oddílu lyžování TJ Frenštát p.R. patřili: Mynářová Natálie, Ošťádalová Anežka, Korábečná Michaela, Bryknar Radek, Marková Adéla a Marek Michal. Tento závodník,věkem patřící do mladší kategorie, se o vítězství popral s muži na trati dlouhé 25 km. Sobotní závod vyhrál, v nedělním se umístil těsně druhý a celkově se stal absolutním vítězem mužské kategorie v klasice i volném způsobu.

 

Ale na běžeckých tratích se letos nebojovalo jen o vítězství. Pořadatelé udělili mimořádnou cenu fair play člence domácí TJ Frenštát p. R. Adéle Markové. Byť měla po sobotním závodu našlápnuto k vítězství, bez zaváhání závod přerušila a přímo na trati se postarala o první pomoc závodníkovi, který upadl do bezvědomí. Závod sice nevyhrála, ale za tento svůj čin sklidila bouřlivý potlesk všech přítomných.

 

Závodníci doběhli do cíle a všichni pořadatelé se již těší na další ročník. Podrobné výsledky za oba dva dny najdete na stránkách www.skifren.cz

 

Lenka Besedová