61. ročník Šrubařova memoriálu

23.02.2009 23:14

V mrazivém a mlhavém počasí se v sobotu 21. 2. 2009 konal již tradiční zimní závod v běhu na lyžích Šrubařův memoriál. V sobotním závodě změřili své síly závodníci od těch nejmenších, až po ty nejstarší na tratích dlouhých 1 – 30 km.

V letošní běžecké sezóně je již tradicí, že na stupně vítězů v mladších kategoriích vystupují naši závodníci: Veselková Klára, Adamčíková Johana, Tomáš Jančák, Radek Bryknar, Julie Rampírová, Lubomír Mazoch. S nástrahami tratí se však statečně prali i ti, co se na start takového závodu postavili poprvé. Naše poděkování proto patří všem rodičům, kteří své malé ratolesti, začínající závodníky, v hojném počtu doprovodili a vytvořili tak perfektní atmosféru.

Na nejdelší sobotní trati 30 km zvítězil v čase 1:31:22 Jiří Horčička z Rosignol racing teamu.

Nejlepší ženou na této trati byla Kateřina Kolářová z RD Rýmařov.

V neděli 22. 2. 2009 memoriál pokračoval závodem pro silné muže. Na trať dlouhou 50 km se postavilo 22 závodníků ve čtyřech kategoriích. Mnozí z nich za sebou měli již sobotní 30 km závod a zaslouženě proto sklízeli obdiv všech diváků a pořadatelů. Nejrychleji si s tratí dokázal poradit Tomáš Vlček z Gumáren Zubří. 50-ti kilometrovou trať uběhl v čase 2:44:05. V závěsu za ním doběhl domácí závodník Michal Marek v čase 2:46:02.

61. ročník Šrubařova memoriálu skončil a my máme již plno nápadů pro ročník 62. Doufáme, že je všechny dokážeme splnit a že účast závodníků na tomto našem tradičním závodě bude mnohem početnější.

 

„ Za rok v tomto čase jsme tu se Šrubařákem zase“

 

za lyžařský oddíl TJ Frenštát

Lenka Besedová

www:skifren.cz